Dlaczego automatyzacja rutynowych procesów się opłaca?

Automatyzacja procesów to procedura, do której coraz częściej zachęcają nas światowi eksperci. Trudno jest się temu zresztą dziwić – rozwiązania, oparte na sztucznej inteligencji oraz możliwości prostego programowania urządzeń niosą ze sobą prawdziwy ogrom zalet. Mowa tu chociażby o mniejszym zużyciu energii, usprawnionym zarządzaniu firmowymi zasobami oraz zwiększeniu dziennych przychodów. Oprócz korzyści stricte biznesowych, automatyczne procesy odznaczają się także ekologią, pozwalając na ograniczenie emisji dwutlenku węgla przez zakłady z nich korzystające. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego automatyzacja rozdzielnic podtynkowych i maszyn produkcyjnych jest naprawdę warta rozważenia.

Cyfrowe środowisko

Jednym z głównych założeń automatyzacji jest ograniczenie rozproszonych punktów zarządzania. Współczesny biznes wymusza bowiem na nas błyskawiczne reakcje w każdej sytuacji, jeżeli zależy nam na zachowaniu konkurencyjności. Z tego też powodu, przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na bogate platformy, jak chociażby EcoStruxure firmy Schneider Electric. Architektura tego typu technologii pozwala nam na prostą integrację wszystkich wydziałów i urządzeń w jednym, cyfrowym środowisku. Przykładem są tu chociażby rozdzielnice podtynkowe Smart Panel, informujące użytkowników o obecności miejsc nieefektywnych lub przeciążeń, wykorzystując w tym celu proste komunikaty.

Automatyzacja procesów to także znaczne przyspieszenie prac, dzięki możliwości błyskawicznej komunikacji między wydziałami. Obsługa transportów, nawet w trybie zdalnym, ulega tu więc zauważalnemu przyspieszeniu. Inteligentne urządzenia samodzielnie poinformują nas o awariach w indywidualnych układach, eliminując tym samym konieczność mozolnego kontrolowania stanu każdej z maszyn, w celu znalezienia usterki. Możliwość dostosowania tempa pracy robotów produkcyjnych do aktualnych potrzeb pozwala przy tym na zmniejszenie dziennego zużycia energii. Systemy zintegrowane są przy tym niezwykle bezpieczne – wykorzystano w nich bowiem szereg praktycznych funkcji, zapobiegających sabotażom oraz przejęciu poufnych informacji przez osoby nieupoważnione. Obsługa interfejsów jest bardzo prosta i intuicyjna, nie wymagając od pracowników kończenia długich szkoleń.

You Might Also Like

Back to top